Koleją Inlandsbanan z Mory do Ostersund

Czym jest kolej Inlandsbanan wyjaśniliśmy już wcześniej. Tam też opisaliśmy najpopularniejszą trasę z Gallivare do Ostersund. Tym razem przyszedł czas na podróż z Mory do Ostersund.

Bilety i trasa

Mora jest małym miasteczkiem, które szerszej publiczności (zwłaszcza fanom sportów zimowych) znane jest dzięki Vasaloppet, czyli liczącego 90 kilometrów biegu narciarskiego. Bez problemu dostaniemy się do niej dzięki bezpośrednim połączeniom ze Sztokholmu i Goteborga. Cała podróż z Mory do bardziej wysuniętego na południe Ostersund zajmie nam około 5,5 godziny. Zapłacimy za nią 596 SEK. Posiadacze biletu InterRail lub Eurail nie ponoszą dodatkowych kosztów (poza ewentualną rezerwacją miejsca w wysokości 50 SEK)

Po drodze warto rozważyć zatrzymanie się i zwiedzenie Sveg, Tandsjo lub Fagelsjo. W tej ostatniej miejscowości poza pięknymi jeziorami możemy zjeść także smakowity lunch złożony z lokalnych specjałów. Jednak w tej podróży liczą się nie tylko stacje, lecz także cała trasa. Po drodze będziemy mieć okazję podziwiać prawdziwie szwedzkie krajobrazy i lokalne zwierzęta. Przy odrobinie szczęście być może uda się nam nawet spotkać łosia.

Rozkład jazdy Mory – Ostersund