Bilety Kolei Szwedzkich (SJ)

Spis treści

Podróż na każdą kieszeń

Szwecja, jak pozostałe kraje skandynawskie, nie należy z pewnością do najtańszych. Dotyczy to także cen połączeń kolejowych. Na szczęście dzięki specjalnym promocjom, tańszym biletom i passom podróż staje się o wiele bardziej atrakcyjna cenowo i przyjemniejsza dla kieszeni.

InterRail Pass

Jeżeli planujemy intensywne zwiedzanie Szwecji pociągami, to najlepszą opcją dla mieszkańców Europy jest InterRail Pass. Bilet ten umożliwia nielimitowaną podróż Kolejami Szwedzkimi. Mogą go kupić tylko osoby mieszkające w Europie, ale niebędące obywatelami Szwecji. Do wyboru mamy pass:

  • 3-dniowy (1 klasa: 227 euro, druga klasa: 170 euro)
  • 4-dniowy (1 klasa: 263 euro, druga klasa: 197 euro)
  • 6-dniowy (1 klasa: 323 euro, druga klasa: 242 euro)
  • 8-dniowy (1 klasa: 374 euro, druga klasa: 281 euro)

W przypadku InterRail jeden opiekun posiadający ten bilet może zabrać w podróż dwoje dzieci w wieku 4-11 lat. Dzieci do lat 3 podróżują za darmo.

Wszystkie są ważne miesiąc od aktywacji (zrobimy to na dowolnej stacji kolejowej). W ciągu tego okresu możemy dowolnie wybierać dni, w których będziemy korzystać z biletu. Mogą być to zarówno 4-dni z rzędu, ale też 4 zupełnie inne dni.

UWAGA! Należy pamiętać, że w przypadku kolei dużych prędkości SJ High-speed trains, SJ Night trains i niektórych pociągów InterCity konieczne jest dokupienie rezerwacji miejsca.

Arctic Circle Pass

Dzięki temu biletowi na własne oczy możemy podziwiać niesamowite piękne koła podbiegunowego – z zorzą polarną włącznie. W tym wypadku otrzymujemy możliwość nielimitowanego 3-dniowego zwiedzania pociągiem najbardziej wysuniętych na północ części Szwecji. Z Arctic Circle Pass możemy wielokrotnie przesiadać się między 12 stacjami – od Kiruny do Narviku. Składy kursują dwa razy dziennie w obu kierunkach.
Cena: 364 SEK

Bilet Last Minute (Sista Minuten)

Ta opcja jest dostępna dla osób poniżej 26 roku życia, studentów i emerytów. Dzięki niej możemy kupić bilet nawet o 50% taniej. Ceny zaczynają się od 155 SEK. Bilety dostępne są maksymalnie 24 godziny przed planowanym odjazdem pociągu. Warto przemyśleć ich zakup, bo nie można ich zwrócić ani wymienić. Nie mogą być też zmienione dane pasażera.

Tanie bilety dla wszystkich

Jeżeli nie należycie do żadnej z grup mogących skorzystać z biletów Last Minute – nie traćcie nadziei! SJ przygotowały dla Was specjalny kalendarz, dzięki któremu możecie znaleźć najtańsze połączenia na interesującej Was trasie i konkretnego dnia. Znajdziecie go tutaj

Judyta Ozimkowska

Jestem podróżniczką, autorką tekstów oraz miłośniczką koni.