Pociągiem do Szwajcarii

Przepiękne krajobrazy, cudowna natura i klimatyczne miasteczka – Szwajcaria wie, jak oczarować turystów. Chociaż nie ma już bezpośredniego połączenia kolejowego między Polską a tym pięknym górzystym krajem nie znaczy to, że dojazd tam nie może być wygodny i szybki.

Pociągiem do Szwajcarii przez Berlin

Z Polski do Niemiec pociągi kursują nawet kilka razy dziennie. Do Berlina dojedziemy z Warszawy (ceny biletów już od 29 euro), Poznania (bilety od 16 euro), Trójmiasta (bilety od 29 euro), Szczecina i Bydgoszczy (w obu przypadkach ceny od 29 euro).

Równie wygodna i bezproblemowa jest podróż z Berlina do szwajcarskiej Bazylei. Kursujące na tej trasie pociągi Deutsche Bahn szybko i komfortowo zawiozą nas do celu. Do wyboru mamy ponad 35 połączeń bezpośrednich. W ramach Sparpreis Europa bilety możemy dostać nawet za 19,90 euro.

Pociągiem do Szwajcarii przez Wiedeń

Poza Berlinem łatwo i szybko można dostać się do Szwajcarii przez Wiedeń. To doskonała opcja zwłaszcza dla mieszkańców południa Polski. Nie oznacza to jednak, że do stolicy Austrii nie dojedziemy pociągiem także z innych miast. Z Krakowa i Katowic bilety kosztują już od 19 euro, z Warszawy od 29 euro a z Trójmiasta od 39 euro.

Kiedy dostaniemy się już do Wiednia, to pociągi do Zurychu kursują co dwie godziny i jest ich sześć w ciągu dnia. Ich cena zaczyna się już od 39 euro. 

Ci, którzy wolą spać podczas podróży mogą wybrać pociąg OEBB Nightjet. Ceny bezpośredniego nocnego połączenia na trasie Wiedeń- Zurych zaczynają się od 29 euro (miejsce siedzące), 49 euro (kuszetka) lub 69 euro (wagon sypialny).

Tobias b köhler/ CC BY-SA 4.0

Pociagiem do Szwajcarii przez Pragę

Istnieje także opcja dojechania do Szwajcarii przez Czechy. Tutaj musimy liczyć się z przesiadką w Pradze. Ceny biletów z Warszawy, Krakowa i Katowic do stolicy Czech zaczynają się od 19 euro. Z Warszawy i Krakowa mamy do dyspozycji także pociąg nocny.

Ze stolicy Czech najwygodniej będzie dostać się do Zurychu pociągiem nocnym. Ceny połączeń bezpośrednich w ramach Včasná jízdenka Evropa zaczynają się od 36 euro za miejsce w wagonie sypialnym.