Pociągiem do Monachium

Monumentalne zabytki, fascynująca historia i przepiękne widoki – Monachium doskonale wie, czym oczarować odwiedzających je turystów. Niektórych z nich może jednak odstraszać fakt, że nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego między Warszawą a stolicą Bawarii. W praktyce jednak cała logistyka wcale nie jest skomplikowana, a podróż z Polski jest szybka i przyjemna.

Pociągiem z Polski do Monachium

By dostać się do Monachium z Polski koleją najlepiej zrobić to dojeżdżając do Berlina, a następnie przesiadając się tam w jeden z pociągów Deutsche Bahn, które zawiozą nas prosto do stolicy Bawarii. Kursują one kilkanaście razy dziennie, a podróż  nimi trwa od niecałych 4 do nieco ponad 5 godzin.

Ceny za bezpośrednią podróż pociągiem InterCity na trasie Berlin-Monachium różnią się w zależności od tego, czy zdecydujemy się na taryfę biletową Sparpreis czy Flexpreis. Ta pierwsza jest tańsza, ale umożliwia podróż jedynie konkretnym pociągiem o określonej godzinie. W przypadku opcji drugiej możemy w danym dniu  wybrać dowolne połączenie na wskazanej przez nas trasie.

Sebastian Terfloth/ CC BY-SA 3.0

Ceny biletów

W taryfie Sparpreis zapłacimy za bilet od 24,90 euro do 115,90 euro (w klasie drugiej) i od 39,90 euro do 189,90 euro w klasie pierwszej. Z kolei jeśli zdecydujemy się na Flexpreis to za przejazd w klasie drugiej zapłacimy do 150 euro, a w klasie pierwszej do 260,50 euro.

Niezależnie od tego, na którą taryfę się zdecydujemy warto kupić bilet z jak największym wyprzedzeniem. Im wcześniej – tym taniej.

UWAGA! W drugiej klasie nie mamy zagwarantowanej miejscówki.

Judyta Ozimkowska

Jestem podróżniczką, autorką tekstów oraz miłośniczką koni.