Portugal Rail Pass

Lizbona i Porto to dla Was za mało? Portugal Rail Pass to doskonała okazja do zwiedzenia całej Portugalii w szybki i komfortowy sposób. To świetna opcja zarówno dla tych, którzy planują dłuższy pobyt jak i tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zwiedzanie. W zależności od potrzeb można wykupić opcję trzydniową lub siedmiodniową.

Spis treści

Dla kogo?

Karta stworzona została z myślą o turystach. Z tego powodu dostępna jest jedynie dla osób, które nie mieszkają w Portugalii i nie mają portugalskiego obywatelstwa. Jest ona spersonalizowana i uprawnia do nielimitowanej liczby przejazdów pociągami typu Alfa Pedular, Intercidades, Regional/InterRegional i Urban przez 3 lub 7 dni. Dodatkowo zawiera w sobie kartę Viva Viagem, która pozwala podróżować transportem miejskim w Lizbonie.

Ile kosztuje Portugal Rail Pass?

Cena Portugal Rail Pass na trzy dni:

Dorośli: 109 euro w klasie 1, 73 euro w klasie 2

Dzieci: 54,50 euro w klasie 1, 36,50 euro w klasie 2

Cena Portugal Rails Pass na 7 dni:

Dorośli: 179 euro w klasie 1, 129 euro w klasie 2

Dzieci: 89,50 euro w klasie 1, 64,50 euro w klasie 2

Jak korzystać z Portugal Rail Pass?

Przed każdą podróżą pociągiem należy udać się z kartą do kasy biletowej lub konduktora, w celu odebrania swojego biletu. Podczas kontroli biletów należy okazać zarówno uzupełniony o daty Portugal Rail Pass jak i bilet na pociąg, którym podróżujemy.

Ta zasada nie dotyczy poruszania się po Lizbonie transportem publicznym, gdzie po wejściu do pojazdu wymagane jest odbicie karty w specjalnym automacie.

Na co uważać?

Warto pamiętać, że Portugal Rail Pass jest ważny miesiąc od daty zakupu i nie może być zwrócony ani wznowiony niezależenie od okoliczności, dlatego warto przemyśleć moment zakupu.