Pociągiem z Pragi do Wiednia

Z Czech do Austrii

Rano knedliki w Czechach, a wieczorem kawa po wiedeńsku w stolicy Austrii? Nic prostszego! Dzięki wygodnemu połączeniu kolejowemu bez problemu dostaniemy się z Pragi do Wiednia.

Podróż między tymi dwoma miastami nie powinna sprawić nam większych trudności. Koleje czeskie oferują nam aż 7 bezpośrednich połączeń pociągami RailJet dziennie. Cała podróż na tej trasie zajmie nam 3 godziny i 57 minut. Warto zaplanować kupno biletu wcześniej – im szybciej to zrobimy, tym możemy liczyć na atrakcyjniejszą cenę. Dla przykładu za bilet w opcji First Minute Europe zapłacimy od 14 euro. 

Do Wiednia możemy także dostać się bezpośrednio z Brna i Ostrawy. W pierwszym przypadku pociągi RailJet kursują 7 razy dziennie, a cała podróż trwa 1 godzinę 26 minut. Za bilet w opcji First Minute Europe zapłacimy od 9 euro. Z kolei podróż z Ostrawy odbywa się pociągami EX (pociągi ekspresowe) i EC (pociagi EuroCity), te jeżdżą do Wiednia 3 razy dziennie, a cała trasa zajmie nam 2 godziny i 49 minut. 

NÖLB Mh/ CC BY-SA 3.0

Dla tych, którzy wolą przespać podróż jest opcja połączenia nocnego pociągiem NightJet, który zawiezie nas bezpośrednio do stolicy Austrii z Pragi, Pardubic i Brna.

Judyta Ozimkowska

Jestem podróżniczką, autorką tekstów oraz miłośniczką koni.