Japan Rail Pass – czym jest i gdzie kupić?

Spis treści

Kup swój Japan Rail Pass już teraz w KOLEO

Japan Rail Pass jest biletem umożliwiającym podróż pociągiem, autobusem lub statkiem przez Japonię z regionalnymi przewoźnikami zrzeszonymi w Japan Railways Group przez 7, 14 lub 21 kolejnych dni.

Superszybkie pociągi Shinkansen przewoźnika JR East // fot. Rsa (CC BY-SA 3.0)

Jak to działa?

Bilet jest przeznaczony wyłącznie dla turystów zagranicznych, którzy przyjeżdżają do kraju kwitnącej wiśni i do niedawna można było go nabyć tylko poza Japonią.

Przy zakupie Japan Rail Pass w Polsce otrzymujemy voucher, ważny przez 3 miesiące od momentu wydania. Należy go wymienić na bilet Japan Rail Pass w Japonii, w tzw. Midori no madoguchi, czyli Zielonych Okienkach. W trakcie wymiany konieczne będzie pokazanie paszportu.

Datę aktywacji biletu Japan Rail Pass określamy w Japonii, w momencie wymiany zamówienia na bilet w Zielonym Okienku. Warto pamiętać o tym, że Japan Rail Pass to bilet imienny i może być używany tylko przez jedną osobę, wskazaną w momencie zakupu.

Japan Rail Pass umożliwia podróżowanie wszystkimi liniami Japan Railways (JR), tzn. wszystkimi głównymi liniami w kraju, w tym również słynnym Shinkansenem. Obowiązuje również w autobusach i promach obsługiwanych przez JR.

Niektóre linie lokalne są obsługiwane przez inne przedsiębiorstwa (Hankyu, Nankai, Keio, Keisei, Meitetsu, Kintetsu itp.) – JR Pass nie jest w nich ważny. Podobnie JR Pass nie pozwala na podróż pociągami Nozomi i Mizuho.

Rezerwacje miejsc w pociągach

Aby zarezerwować miejsce, należy udać się do kasy biletowej oznaczonej JR Line tickets lub JR Line & Shinkansen tickets i okazać swój JR Pass – rezerwacja jest bezpłatna.

Rezerwacji warto dokonywać tylko w pociągach Shinkansen lub pociągach dalekobieżnych w okresie świąt. W przypadku korzystania z wagonów 1 klasy (bilet Zielony), konieczne jest dokonanie rezerwacji.

Gdzie kupić?

Warty odnotowania jest fakt, że kupując go w KOLEO, zamiast w Japonii, oszczędzasz ok/ 4000-8000 jenów od osoby. Kolejną zaletą kupowania biletu w Polsce jest możliwość płatności w złotówkach.

Swój bilet Japan Rail Pass kupisz w KOLEO w najlepszej cenie. Sprawdź już teraz!